Projekt Opolskie dotacje z PO WERem realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w ramach PO WER na lata 2014-2020, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy.

Jeżeli

  • jesteś mieszkańcem Opolszczyzny w wieku 18-29 lat,
  • straciłeś/aś zatrudnienie po 1 marca 2020 r. wskutek pandemii COVID-19,
  • jesteś osobą bierną zawodowo lub bezrobotną niezarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • nie prowadziłeś/aś firmy przez ostatnie 12 miesięcy i chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą,

przyjdź i skorzystaj z bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej

na rozpoczęcie działalności gospodarczej!

W ramach projektu Opolskie dotacje z PO WERem możesz otrzymać:

  1. Wsparcie szkoleniowo – doradcze umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
  2. Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 050 zł brutto.
  3. Finansowe wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności w maksymalnej wysokości 2 100 zł brutto/1 miesiąc (łącznie 12 600 zł).

       Wsparcie pomostowe wypłacane jest w kwotach netto.

Formularze rekrutacyjne można składać:

  • osobiście lub przez pośrednika w biurze projektu;
  • za pośrednictwem poczty lub kuriera;
  • w drodze elektronicznej w formie skanów dokumentów.

Biuro projektu znajduje się przy ul. Rejtana 5, 45-331 Opole, parter budynku, wejście od podwórka. Czynne w godzinach 08:00 – 14:00

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 77 44 17 090.

Nabór dokumentów rekrutacyjnych rozpocznie się

28 lutego 2022 r. i potrwa do 18 marca 2022 r.

Limit przyjętych dokumentów rekrutacyjnych wynosi 80. W przypadku wpłynięcia liczby dokumentów rekrutacyjnych przekraczających planowaną liczbę 80 Beneficjent zastrzega sobie prawo do skrócenia terminu naboru. Beneficjent będzie na bieżąco informował o możliwości wcześniejszego zakończenia naboru Formularzy rekrutacyjnych na stronie internetowej projektu.

Informujemy, że w związku z obowiązującymi limitami w projekcie, przyjmowane będą dokumenty od osób, które straciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku wskutek wybuchu pandemii COVID-19. Fakt utraty zatrudnienia potwierdzany będzie za pomocą oświadczenia będącego załącznikiem do Regulaminu rekrutacji.

Wzór Formularza rekrutacyjnego oraz wszelkie niezbędne dokumenty, które należy złożyć w terminie naboru znajdują się na stronie internetowej projektu w zakładce DOKUMENTY.

Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w biurze projektu lub telefonicznie pod numerem 77 44 17 090.